فسیل پنگوئن غول پیکری که در حدود 36 میلیون سال پیش بر روی زمین زندگی می کرده است در پرو کشف شد.

به گزارش مهر ، به گفته دانشمندان این کشف نشان می دهد پرهای تزئینی و رنگی از ابتدایی ترین دوران تکامل پنگوئن ها وجود داشته است.

بر اساس مطالعات انجام شده رنگ پرهای این جاندار خاکستری و قهوه ای متمایل به سرخ بوده و تفاوت زیادی با پرهای مشکی و «لباس فرم» مانند پنگون های مدرن دارد.

قد این پنگوئن در حدود 1.5 متر بوده و وزن آن دو برابر وزن پنگوئن های امپراطور، بزرگترین پنگوئن هایی که در حیات به سر می برند، بوده است. این پرنده با نام علمی «اینکایاکو پاراکاسنسیس» یا «پادشاه آب ها» که در اواخر دوره زمین شناسی ائوسن در زمین پرسه می زده از منقاری بسیار بلندتر از منقار پنگوئن های مدرن برخوردار بوده است.

فسیل این پنگوئن بزرگ در منطقه ای محافظت شده در پرو کشف شد و دانشمندان به دلیل شباهت این فسیل به شخصیت یکی از سریال های تلویزیونی کلمبیایی ، اسم مستعار «پدرو» را برایش انتخاب کردند. یکی از شگفتی های این کشف، وجود پرهایی بود که به خوبی حفظ شده بودند.

به گفته محققان دانشگاه تگزاس، قبل از یافتن این فسیل هیچ شاهد و مدرکی مبنی بر وجود پرها، رنگ آنها و پاهای خاص در پنگوئن های باستانی وجود نداشت و کشف این فسیل اولین فرصت برای پافتن پاسخ هایی برای این سئوال ها بود. این فسیل ها به خوبی نشان می دهند که ساختار کلی بدن این پنگوئن ها در حدود میلیون ها سال پیش شکل گرفته اند اما رنگ پرهای آنها به تازگی از قهوه ای متمایل به سرخ و خاکستری به سفید و سیاه تغییر پیدا کرده است.

دانشمندان معتقدند این کشف در کنار کشف های دیگری که به تازگی در همین منطقه از پرو صورت گرفته است، مدرکی دیگر بر تنوع زیستی بالا در میان گونه پنگوئن ها در اواخر دوره ائوسین به شمار می رود.