تا چه حد به فیلم‌هایی که در آنها به تکنولوژی‌های روز اشاره می‌شود علاقه دارید؟ اگر جزو علاقه‌مندان به این‌گونه فیلم‌ها باشید حتما بارها دیده‌اید که در بسیاری از آنها برای ورود به سازمان‌ها یا اتاق‌های محافظت شده و محرمانه، افرادی مقابل چشمی یک دوربین قرار می‌گیرند و پس از شناسایی توسط دوربین مربوطه، مجوز عبور برای آنها صادر می‌شود!

دوست دارید شما نیز این تکنولوژی را به رایانه خود بیاورید؟ نرم‌افزار Blink! قادر است این کار را برای شما انجام دهد. به کمک این برنامه و با استفاده از یک دوربین وب‌کم، شما می‌توانید بدون استفاده از صفحه‌کلید و تنها با قرار گرفتن در مقابل دوربین، به ویندوز رایانه وارد شوید.

با استفاده از این روش نه تنها رایانه شما توسط افراد دیگر قابل استفاده نخواهد بود، بلکه خود شما نیز براحتی و با کمترین دردسر و حتی بدون نیاز برای به‌خاطر سپردن رمزعبورهای طولانی، می‌توانید به ویندوز رایانه دسترسی داشته باشید. این نرم‌افزار همزمان با اجرای ویندوز اجرا می‌شود و با فعال کردن دوربین وب‌کم شما، منتظر حضور شما در مقابل آن می‌شود، پس از قرارگیری تصویر کاربر در مقابل وب‌کم، برنامه شروع به آنالیز چهره و تشخیص هویت کاربر کرده و در صورت مجاز بودن کاربر برای استفاده از رایانه، عملیات ورود به ویندوز را به‌صورت خودکار به انجام می‌رساند.

اگر قصد دارید استفاده از شیوه‌های نوین امنیتی را امتحان کنید و به سبکی متفاوت، دسترسی افراد غیرمجاز به رایانه را محدود سازید، می‌توانید آخرین نسخه از این نرم‌افزار را از لینک زیر دریافت کنید:

http:‌/‌‌/‌www.danlod.com‌/‌jamejam‌/‌Blink.pro.v2.3.zip