نقص مایکروسافت اینترنت را به خطر انداخت

شرکت مایکروسافت اعلام کرد: کاربران اینترنت در سراسر جهان به واسطه بروز نقص ایمنی بزرگی که در برنامه اینترنت اکسپلورر این شرکت رخ داده در معرض خطر هک شدن قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این نقص که کاربران تمامی نسخه های این برنامه را تحت تاثیر قرار خواهد داد می تواند 900 میلیون کاربر اینترنت را در سرتاسر جهان در معرض خطر هک شدن قرار دهد و نیازمند ارائه بسته ترمیمی موقتی است در حالی که مایکروسافت باید به فکر راه حلی طولانی مدت نیز برای این نقص بزرگ باشد.

مایکروسافت در اطلاعیه ایمنی که منتشر کرده به آسیب پذیری هایی اشاره کرده است که تمامی نسخه های سیستمهای عامل ویندوز این شرکت را تحت تاثیر خود قرار داده اند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که تا به حال هیچ گزارشی از حملات هکرها به واسطه این نقصهای فنی دریافت نکرده است.

این نقاط ضعف در سیستم عامل به هکرها امکان می دهد کدهایی را بنویسند که می توانند با فعال کردن رمزهای خطرناک اطلاعات شخصی کاربران از قبیل آدرس ایمیل و رمزهای عبور کاربران را به سرقت ببرند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، از تمامی کاربران سیستم های عامل ویندوز و اینترنت اکسپلورر درخواست شده است تا با مراجعه به مرکز جوابگویی ایمنی مایکروسافت ( Microsoft Security Response Center ) برای پیگیری و تعمیر نقصهای موجود در سیستمهایشان هرچه سریعتر اقدام کنند.

/ 0 نظر / 51 بازدید