اعلام زمان و نحوه برگزاری مسابقات کشوری روباتیک

مسابقات کشوری روباتیک، 4 تا 6 مرداد ماه سال آینده در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، فرزاد خوش‌خطی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که، روباتیک از جمله فناوری‌هایی است که باعث ایجاد تعامل مطلوب بین صنعت و دانشگاه می‌شود، افزود: دانشگاه زنجان از 2 سال پیش درخواست میزبانی این مسابقات را ارائه داده بود.

وی گفت: دانشگاه زنجان سابقه خوبی در برگزاری مسابقات و کنفرانس های علمی از جمله کنفرانس شیمی، برق و فیزیک داشته است و همین سابقه خوب باعث شد تا در شهریور ماه سال گذشته، میزبانی مسابقات روباتیک کشوری به دانشگاه زنجان محول شود.

خوش‌خطی با بیان این که 12 کمیته با همکاری رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات تشکیل شده است، افزود: در حال حاضر بیش از 50 درصد فعالیت‌های مربوط به این مسابقات انجام شده است.

وی از ایجاد کارگاه‌های آموزشی رباتیک در دانشگاه زنجان خبر داد و گفت: هم اکنون 4 کارگاه آموزش رباتیک در این دانشگاه فعالیت می‌کند.

دبیر مسابقات روباتیک کشوری با اشاره به این که این مسابقات در 16 بخش مختلف برگزار می‌شود، اظهار کرد: بخش‌های «مین‌یاب اتومات»، «مین‌یاب دستی»، «پرنده»، «فوتبال‌های شبیه‌سازی دو بعدی و نمایشی»، «رالی» و «ربات‌های صنعتی» از جمله بخش های مختلف این مسابقات است.

وی زمان ثبت‌نام در این مسابقات را از 15 فروردین تا 15 اردیبهشت ماه سال آینده اعلام کرد و گفت: ثبت نام در این مسابقات به صورت اینترنتی است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.Robotalent.ir در مسابقات روباتیک کشوری ثبت‌نام کنند.

خوش‌خطی با بیان این که داوری تیم‌های ثبت‌نام کننده از اول خرداد ماه سال آینده به مدت 10 روز انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: پس از این فاصله زمانی، اسامی تیم های برگزیده برای راهیابی به مسابقات اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به این که تیم‌های روباتیک دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در این مسابقات حضور داشته باشند، افزود: پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 500 تیم در این مسابقات شرکت کنند.

/ 0 نظر / 111 بازدید