جیپ رانگلر، دلاور جاده‌های ناهموار

جیپ رانگلر و همتای چهار در خودش یعنی رانگلر unlimited با وجود این که سال‌ها بدون تغییر باقی‌مانده‌اند از بهترین مدل‌های به فروش رفته جیپ بوده‌اند. دلاوری این ماشین در جاده‌ها و زمین‌های ناهموار دلایل فروش خوب این ماشین بوده است.

 

برای سال 2011 شرکت جیپ یکی از بزرگ‌ترین خودروهای SUV (اتومبیل‌های 2 دیفرانسیل)‌ در حال نزول را با رونمایی و تجدید در طراحی و تزئین داخلی مورد توجه قرار داده است. تزئینات و تجملات داخلی بسیار قابل‌توجه بود و ایده آن از طراحی داخلی جیپ گراند چروکی گرفته شده است.

طرح کلی و آرایش ظاهری شاید همان جیپی باشد که چند دهه قبل دیده بودیم، اما مواد به کار گرفته شده در تمام ماشین کاملا به روز و مدرنیزه شده‌‌اند.

فرمان 3 پره کرومی اتومبیل کروز کنترل و کنترل صدا را در خود جا داده و در کنسول مرکزی از مواد نرم استفاده شده است. طراحی دسته صندلی‌ها از نو انجام شده و دو نوع تزئینات و طراحی داخلی جهت مشتریان ارائه می‌شود.

از دیگر خصوصیات این ماشین خروجی برق 110 ولت، گرم‌کن آئینه‌ها به صورت انتخابی و اتصال

این جیپ قرار است در 5 رنگ مختلف به مشتریان عرضه شود: زرد، قرمز گیلاسی، قهوه‌ای خرمایی، آبی آسمانی و سفید روشن.

جیپ رانگلر به دو شکل دو در و چهار در قابل خریداری است. شایعاتی مبنی بر عرضه این خودرو با موتور دیزل وجود داشت، اما ظاهرا در مدل عرضه شده برای امسال شاهد موتور دیزلی نیستیم. موتور به کار گرفته در این جیپ Pentastar

قیمت پایه برای عرضه در سال 2011 حدود 21915 دلار می‌باشد. موتور 3.6 لیتری PentastarV6،

USB با سیستم صوتی ارتقا یافته است. جهت برقراری محیطی آرام از عایق‌های مخصوص صدا در داخل ماشین استفاده شده است. ارتقای اتاق ماشین باعث شده کابین راننده بیش از پیش جذاب و خوشایند شود. اگرچه شاید طرفداران سنتی جیپ از رقیق‌سازی روح زمخت جیپ زیاد خوششان نیاید و آن را تقبیح کنند.بود که ماشین را قادر می‌سازد با مصرف کمتر بنزین مسافت بیشتری را طی کند. مدل‌های در نظر گرفته شده برای این ماشین عبارتند از: رانگلر X، رانگلر صحرا و رانگلر رابیکون.ترمز ضد‌قفل، دنده کمکی برای صعود از تپه، کنترل پایداری و حسگر غلتیدن (سنجش احتمال چپ شدن)‌ خودرو، گارانتی 3 ساله یا 36 هزار مایل و گارانتی 5 ساله یا 100 هزار مایل از دیگر خدمات ارائه شده توسط کارخانه سازنده است. پلکان‌های مخصوصی جهت سهولت سوار شدن به خودرو در زیر درها نیز قرار داده شده است. از رقبای این خودرو می‌توان به هامر?H3، جیپ لایبرتی، نیسان اکسترا و سوبارو فوستر اشاره کرد.
/ 0 نظر / 101 بازدید