استفان هاوکینگ به فضا می‌رود

استفان هاوکینگ یکی از مشهورترین و دوست داشتنی ترین فیزیکدانان جهان با خلق همزاد تخیلی خود رویای دیرینه زندگی اش را برای سفر به فضا برآورده ساخته است.

استفان هاوکینگ به عنوان یکی از مشهورترین فیزیکدانان جهان به کمک دخترش، شخصیتی تخیلی را با نام "اریک" به وجود آورده است تا در کتاب "جستجوی گنجهای کیهانی جرج" آخرین کتاب علمی- تخیلی که برای کودکان نگاشته است به ماجراجویی بپردازد.

در این کتاب دانشمندی مشهور به پسر خود جرج که نامش در عنوان کتاب نیز آمده است کمک می کند تا در ماموریتی خطرناک به مریخ شرکت کرده و زمین را از دست روباتی غارتگر نجات دهد. در مسیر این ماموریت هاوکینگ از نظریه های علمی مرتبط با زمان و فضا نیز استفاده کرده است تا با زبانی ساده آن را سرگرم کننده و قابل درک کند.

به گفته لوسی هاوکینگ، دختر این دانشمند بزرگ، قهرمان داستان در واقع خود استفان هاوکینگ در زمانی است که وی هنوز جوان و ناشناس بوده و به بیماری فلج کننده اش مبتلا نشده است. به گفته وی هاوکینگ به داشتن همزاد تخیلی که بتواند به فضا سفر کند بسیار علاقمند است و آن را به تصور کردن صرف درباره سفر به فضا ترجیح می دهد. آنچه در این کتاب بیش از همه مورد علاقه هاوکینگ قرار دارد شیوه ای است که می تواند کودکان را برای بازنگری دوباره به علم تشویق کند.

لوسی هاوکینگ می گوید ذهنیت کودکان از دانشمندان افراد تنهایی است که روپوشهای سفید رنگ به تن داشته و زندگی خود را به تنهایی در یک برج بلند و در کنار تعداد زیادی لوله های آزمایشی که مواد جوشان و رنگی در آنها قرار دارد، سپری می کنند. با این حال کودک در این کتاب خواهد دید که دانشمند بودن فرایندی است که نیازمند همکاری و تعامل زیاد افراد با یکدیگر است.

بر اساس گزارش تلگراف، در میان ماجراجویی های تخیلی این کتاب بخشهایی از مقاله های علمی حقیقی از تعدادی از سرشناس ترین دانشمندان جهان نیز به چشم می خورد. همچنین بخشی از کتاب به سخنان "لرد رییس" و استفان هاوکینگ تعلق یافته است.

/ 0 نظر / 10 بازدید