ساخت کنتور هوشمند آب با استفاده از خط تلفن ثابت

معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب و فاضلاب خوزستان از ثبت اختراع نمونه آزمایشگاهی و نیمه صنعتی کنتور هوشمند آب با استفاده از خط تلفن ثابت مشترکان توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، علیرضا قرینه گفت: هزینه بر بودن قرائت کنتورهای آب و بروز اشکالاتی در کنتور و ثبت رقم آب مصرفی و از طرفی پیشرفت امکانات الکترونیکی و مخابراتی در کشور، ما را بر آن داشت که سامانه‌های سنتی قرائت کنتور را به سامانه‌های دقیق، سریع، صنعتی و با قابلیت ثبت اطلاعات و مانیتورینگ تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح نیاز به مامور قرائت کنتور به صورت دوره‌ای مرتفع خواهد شد و حتی می‌توان سامانه‌هایی را در کنار آن جهت هرچه دقیق تر کردن اطلاعات دریافتی مانند سامانه آمارگیری میزان مصرف و ذخیره اطلاعات مشترکان به طور خودکار، سامانه هشدار دهنده نقص کنتور، سامانه اتوماسیون صدور قبض و ارسال هزینه آب مشترک از طریق شبکه موبایل یا اینترنت قرار داد.

قرینه در پایان خاطر نشان کرد: این طرح با اعتباری افزون بر 190 میلیون ریال و ظرف مدت شش ماه با همکاری جهاد دانشگاهی خوزستان به انجام رسید

/ 0 نظر / 93 بازدید