آمریکا باکتری به فضا می‌فرستد

گروهی از محققان مؤسسه صنعتی «Rensselaer» نیویورک در هفته جاری قصد دارند باکتری به فضا بفرستند تا بتوانند ازفعالیت‌های این باکتری‌ها در فضا تصویربرداری کنند و همچنین این محققان چگونگی گسترش آن‌ها را در خارج جو مورد بررسی قرار می‌دهند تا بتوانند راه‌های پیشگیری از بیماری فضانوردان را پیدا کنند و این تحقیقات به درمان فضانوردان از راه دور کمک خواهد کرد.

 این باکتری‌ها و موجودات مولکولی روز جمعه با شاتل فضایی آتلانتیس به فضا می‌روند و یک هفته در خارج از جو زمین باقی می‌مانند و دوباره به زمین بازگردانده می‌شوند.

محققان باید تنها بعد از بازگشت این باکتری‌ها به زمین تنها چند ساعت وقت مطالعه دارند تا بتوانند آن‌ها را مورد تست و آزمایش قرار دهند.

کولین سرپرست این تحقیقات گفت: ما می‌دانیم که جاذبه در رشد و گسترش زیستیباکتری ها نقش مهمی ایفا می‌کند اما به طور دقیق نمی دانیم عدم وجود جاذبه چه نقشی در این رشد دارد و چه تأثیری روی باکتری‌ها می‌گذارد.

وی افزود: هدف ما از فرستادن باکتری‌ها به فضا بررسی تأثیر عدم جاذبه روی زندگی و رشد باکتری‌هاست و ما با انجام این تحقیقات می‌توانیم به روابط و شباهت‌های انسان و باکتری‌ها پی ببریم.

/ 0 نظر / 21 بازدید