محافظت از فایل‌ها با اکسل!

یکی از امکانات موجود در مجموعه نرم‌افزارهای Microsoft Office، پشتیبانی از قابلیت رمزگذاری روی فایل‌های ایجاد شده و محافظت از آنها در برابر ویرایش یا مشاهده توسط افراد متفرقه است.

اما این قابلیت به‌شکلی بسیار ابتدایی و ساده طراحی شده است و شما فقط می‌توانید امکان نمایش یا ویرایش فایل را محدود سازید.

به‌عنوان مثال اگر بخواهید کاری کنید که فایل اکسل شما تنها برای مدت زمان خاصی قابل مشاهده باشد، یا تنها در رایانه‌های خاصی بتوان آن را مشاهده و اجرا کرد، این امکان در اختیار شما قرار نمی‌گیرد.

یا همچنین در صورتی که بخواهید فرمول‌ها و دیگر کدهایی که در سلول‌های اکسل به‌کار برده‌اید از دید کاربر پنهان شوند، نمی‌توانید این پنهان‌سازی را به‌طور کامل به انجام برسانید.

اما اگر به اعمال چنین تنظیمات امنیتی علاقه دارید، می‌توانید از نرم‌افزار LockXLS کمک بگیرید. این نرم‌افزار قدرتمند با روش کار بسیار ساده شما را قادر می‌سازد تا به شکل بسیار حرفه‌ای به قفل‌گذاری و محدودسازی فایل‌های اکسل بپردازید.

به کمک این برنامه می‌توانید فرمول‌ها و دیگرکدهای محاسباتی را از دید کاربران پنهان کنید، روش‌های مختلفی برای ثبت فایل ایجاد کنید، با توجه به سخت‌افزارهای هر رایانه کدهای منحصربه‌فردی را برای فعال‌سازی فایل‌هایتان ایجاد کنید، پیام‌های مختلف برای به ثبت‌رسانی نرم‌افزار را ویرایش کنید، صفحات فایل اکسل را قفل کرده و برای اجرای آنها محدودیت زمانی در نظر بگیرید و از فایل‌های اکسل فایل‌های اجرایی بسازید که توسط اکسل باز می‌شوند اما امکان ویرایش یا گسترش آنها وجود ندارد.

همچنین از دیگر مزایای استفاده از این نرم‌افزار، عدم نیاز به یک خط کدنویسی برای ایجاد کدهای سخت‌افزاری، طراحی صفحات ثبت نرم‌افزار و... است. با استفاده از این برنامه تنها کاری که شما می‌باید انجام دهید، فراخوانی فایل موردنظر و انتخاب گزینه دلخواه برای اعمال محدودیت‌ها است.

چنانچه به استفاده از این نرم‌افزار علاقه دارید، می‌توانید نسخه کامل این نرم‌افزار را با محدودیت اجرای 15 روز و قابلیت اجرا روی تمام نسخه‌های 32 و 64 بیتی سیستم‌عامل ویندوز و پشتیبانی از تمام نسخه‌های اکسل 2000 تا 2010 از لینک زیر دانلود کنید:

http:‌/‌‌/‌www.lockxls.com‌/‌lockxls.msi

/ 0 نظر / 11 بازدید