ماشینی‌ که عملکردی ‌شبیه ‌گیاه دارد

چه می‌شود اگر ماشینی وجود داشته باشدکه شبیه گیاه عمل کرده و سازگاری زیادی با محیط زیست و اکوسیستم داشته باشد؟این ماشین می‌تواند (CO2)‌ دی‌اکسیدکربن را جذب کرده و از خروجی (اگزوز)‌ خود اکسیژن منتشر کند.

 

 

 

این دقیقا همان چیزی است که شرکت صنایع اتومبیل‌سازی شانگهای در نمایشگاه اخیر یعنی اکسپو 2010 در معرض دید قرار داده است.

Yez

این خودرو همچنین به منظور تاکید بر ایده‌ تولید محصولات سازگار با محیط زیست از طریق فرآیندهای گیاه‌گونه است.

این خودروی سبز نه‌تنها قادر به تولید نیرو از طریق فتوسنتز است بلکه می‌تواند از نیروی باد جهت حرکت استفاده کند.

این خودرو از فرآیند جادویی تبدیل فتوالکتریکی خود به کمک آخرین تکنولوژی پنل‌های خورشیدی تعبیه شده در سقف خودرو برای حرکت استفاده می‌کند.

تبدیل نیروی باد هم از طریق توربین‌های بادی کوچک تعبیه شده در چرخ‌ها انجام می‌شود.

جذب دی‌اکسیدکربن و تبدیل آن نیز به وسیله بدنه صورت می‌گیرد. این قسمت از بدنه از مواد فلزی ـ آلی خاصی ساخته شده که دی‌اکسیدکربن و ملکول‌های آب موجود در هوا را جذب می‌کند.

به وسیله یک سری فعل و انفعالات شیمیایی انرژی لازم برای حرکت اتومبیل تولید شده و در باتری‌های لیتیم ‌ـ یون ذخیره می‌گردد.

این خودرو 2 نفره بوده و جای اضافی بیشتری برای قرار دادن اسباب و وسایل ندارد.

البته این خودرو مفهومی است و شاید حدود 20 سال زمان لازم باشد تا این خودروی مفهومی به تولید برسد و در دسترس همگان قرار گیرد. شاید تولید این خودرو به ما ایده‌هایی را نشان دهد که در صورت بررسی دقیق و نظر انداختن به طبیعت اطراف خودمان بتوانیم راه‌هایی برای مبارزه با آلودگی و حل مسائل مربوط به آن بیابیم.

نام خودروی مفهومی طراحی شده توسط این شرکت است که قادر به فتوسنتز دی‌اکسیدکربن موجود در هواست. این عمل شباهت زیادی به آنچه گیاهان انجام می‌دهند، دارد.
/ 0 نظر / 7 بازدید