هتلی به سبک موجودات فضایی

هتلی در سوئد گشایش یافته است که اتاقهای آن در فاصله 4 تا 6 متری از زمین در هوا معلقند و شبیه به مکعب، آشیانه پرندگان و بشقاب پرنده های موجودات فضایی هستند.

به گزارش مهر، این هتل که رویای بسیاری از کودکان نسل های مختلف در تمام دنیا است در میان شاخ و برگ درختان معلق است.

طراحان و معماران در لاپلند سوئد این هتل نوآورانه و سازگار پذیر زیستی کاملا معلق در هوا را در میان درختان جنگل های شمالی طراحی و ساخته اند.

هر یک از اتاق های این هتل به شکل خاصی است و با اتاق های دیگر از نظر ظاهری تفاوت دارد. این پروژه سورئال سازگار پذیر زیستی شامل اتاق هایی به شکل مکعب آینه ای، بشقاب پرنده (یوفو) و آشیانه پرندگان است.

ایده ساخت این هتل را زوج بازنشسته «لیندوال» ارائه کردند و با کمک دوستان طراح و معمار خود و با هدف نشان دادن اینکه محیط طبیعی این جنگل ارزشی فراتر از صنایع چوب بری دارد شروع به ساخت این «هتل درختی» کردند.

این زوج در این خصوص توضیح دادند:«ما با کمک گروهی از بهترین طراحان و معماران این ایده را به واقعیت تبدیل کردیم و اکنون در اینجا محیطی داریم که هارمونی مناسبی از طبیعت و ارزش های ما است. این بسیار مهم است که بتوانیم این جنگل را دوباره مورد ارزیابی قرار دهیم و به آن تنها به چشم یک منبع مناسب برای قطع درختان و استفاده از چوب آنها نگاه نکنیم. این جنگل شمالی یکی از ریه های زمین است. باید از آن مراقبت کنیم».

این هتل 17 جولای گذشته افتتاح شد و قرار است در تمام طول سال باز بماند. به این ترتیب بازدیدکنندگان می توانند از تفاوتهای فصلی، از خنکی و نور تابستان تا سرما و تاریکی زمستان این منطقه قطبی که در آن دما می تواند به 30 درجه زیر صفر نیز برسد لذت ببرند.

این هتل درختی مجهز به یک سیستم گرمایشی الکتریکی در کف اتاق ها است که انرژی خود را از یک سیستم دوستدار محیط زیست تامین می کند.

سوئیت های این هتل در فاصله 4 تا 6 متری از سطح زمین قرار دارند و بزرگی آنها به 13 تا 30 متر مربع می رسد. تمام این سوئیت ها از یک اتاق خواب، یک هال و سرویس های بهداشتی زیستی برخوردارند. قیمت هر شب اقامت در این سوئیت ها 360 یورو است.

/ 0 نظر / 8 بازدید